
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 425lm (410lm ~ 440lm) |
| Current - Test: | 400mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 8.6V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 124 lm/W |
| Current - Max: | 1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1304-0000-000C0UB435H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1304 NEUTRAL WHT SQ
COB LED 3500K 90CRI
LED COB CXB1304 WARM WHT SQUARE
FIXED IND 12NH 1.5A 60 MOHM SMD
LED COB CXB1304 WARM WHT SQUARE
CRYSTAL 25.0000MHZ 7PF SMD
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP