L2C5-40901208E1500
DataSheet
L2C5-40901208E1500 PDF
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:3902lm (Typ)
Current - Test:900mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:125 lm/W
Current - Max:1.8A
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):15.00mm Dia