SST-90-W45S-T11-M3401
Description
BIG CHIP LED HB MODULE 800LM WHT
DataSheet
SST-90-W45S-T11-M3401 PDF
Type Description
Series:SST-90
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Neutral
CCT (K):4500K
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:825lm (800lm ~ 850lm)
Current - Test:3.15A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test:81 lm/W
Current - Max:9A
Features:-
Size / Dimension:11.00mm L x 10.00mm W
Height:5.40mm
Light Emitting Surface (LES):8.00mm Dia