CHM-22-40-90-36-AC00-F2-3
Description
LED COB CHM22 NEUTRAL WHT SQUARE
DataSheet
CHM-22-40-90-36-AC00-F2-3 PDF
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:6885lm (Typ)
Current - Test:1.92A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:102 lm/W
Current - Max:3.8A
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:22.80mm L x 22.80mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):22.00mm Dia