L2C5-SPR11825G3200
Description
LUXEON SUNPLUS COB 1825, ROSE
DataSheet
L2C5-SPR11825G3200 PDF
Type Description
Series:SunPlus CoB Line Horticulture
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:Pink
CCT (K):-
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:2.25A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):51.7V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:4.5A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:38.00mm L x 38.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):32.00mm Dia