AB-FD02406-19712-XA2
Description
LIGHT STRIP W IP68 24V 60LEDM RG
DataSheet
AB-FD02406-19712-XA2 PDF
Type:LED Module
Color:Red, Green, Blue (RGB)
CCT (K):-
Wavelength:630nm Red, 528nm Blue, 470nm Green
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:90lm Red, 248lm Green, 56lm Blue
Current - Test:420mA
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:9 lm/W Red, 25 lm/W Green, 6 lm/W Blue
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:120°
Features:IP68
Size / Dimension:5000.00mm L x 14.50mm W
Height:6.50mm