BXEB-L1190U-35E3000-C-C3
Description
EB SLIM GEN 3 1190MM
DataSheet
BXEB-L1190U-35E3000-C-C3 PDF
Type Description
Series:EB Series™ Slim Gen 3
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:700mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:186 lm/W
Current - Max:1.7A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:With Connector
Size / Dimension:-
Height:4.30mm