FX-CC-10-C-35K-80-5
Manufacturer
LUXTECH
VIGOR # :
Description
LED TAPE FLEX CC 3500K 80CRI 5M
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
FX-CC-10-C-35K-80-5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Strip
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2400lm
Current - Test:-
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:132 lm/W
Current - Max:540mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:5000.00mm L x 10.00mm W
Height:2.99mm