
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHM-11 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 3055lm (Typ) |
| Current - Test: | 960mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 88 lm/W |
| Current - Max: | 1.44A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 19.00mm L x 19.00mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 11.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1125 |
Current price of CHM-11-50-90-36-XH00-F2-5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE
LED STRIP KIT RED 16.4FT
VERO SE 10B COOL WHITE LED ARRAY
LED COB 5000K SQUARE
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ HCSL
XTAL OSC TCXO 19.4400MHZ LVCMOS
CONN HEADER VERT 40POS 1.27MM