L2C5-SPP11211E1900
Description
LUXEON SUNPLUS COB 1211
DataSheet
L2C5-SPP11211E1900 PDF
Type Description
Series:SunPlus CoB Line Horticulture
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:Violet
CCT (K):-
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:1.2A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):34.8V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:2.4A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):19.00mm Dia