L2C5-33HG1208E1500
Description
LED COB LUXEON WHITE 3250K RECT
DataSheet
L2C5-33HG1208E1500 PDF
Type Description
Series:LUXEON CoB, CrispColor
Package:-
Color:White, Warm
CCT (K):3250K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:3450lm (Typ)
Current - Test:900mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:110 lm/W
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:20.00mm L x 24.00mm W
Height:1.50mm
Light Emitting Surface (LES):15.00mm Dia