WLB92ZC550PBQM
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
WORK LIGHT DIMMABLE 550MM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
WLB92ZC550PBQM PDF
Type Description
Series:WLB92
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:3510lm
Current - Test:135mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):230V
Lumens/Watt @ Current - Test:113 lm/W
Current - Max:425mA
CRI (Color Rendering Index):82 (Typ)
Viewing Angle:-
Features:Dimming, IP40
Size / Dimension:665.00mm L x 97.00mm W
Height:104.00mm
Light Emitting Surface (LES):543.00mm L x 97.00mm W