WLS28-2XWR-285XQ
Description
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
DataSheet
WLS28-2XWR-285XQ PDF
Type:LED Module
Color:Red, White
CCT (K):5000K
Wavelength:625nm
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:300mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:28 lm/W Red, 66 lm/W White
Current - Max:800mA
CRI (Color Rendering Index):83 (Typ)
Viewing Angle:-
Features:IP50
Size / Dimension:327.00mm L x 28.00mm W
Height:20.90mm