CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3
Description
LED COB CXM18 WARM WHT SQ
DataSheet
CXM-18-35-90-36-AA00-F2-3 PDF
Type Description
Series:CXM-18
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:3010lm (Typ)
Current - Test:800mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:108 lm/W
Current - Max:1.6A
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:21.50mm L x 21.50mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):17.50mm Dia