CXM-22-40-80-54-AC30-F4-3
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB 4000K SQUARE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CXM-22-40-80-54-AC30-F4-3 PDF
Type Description
Series:CXM-22 Gen3
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:8645lm (Typ)
Current - Test:1.1A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):51V
Lumens/Watt @ Current - Test:154 lm/W
Current - Max:2.4A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):22.00mm Dia