CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3
Description
LED COB CLM6 COOL WHITE SQUARE
DataSheet
CLM-6-50-80-18-AA00-F2-3 PDF
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:370lm (Typ)
Current - Test:180mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):18V
Lumens/Watt @ Current - Test:114 lm/W
Current - Max:360mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:13.00mm L x 13.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):6.30mm Dia