COM-12021
Manufacturer
SparkFun
VIGOR # :
Description
LED RGB STRIP - BARE (1M)
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
COM-12021 PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Active
Type:-
Color:Red, Green, Blue (RGB)
CCT (K):-
Wavelength:640nm Red, 525nm Green, 470nm Blue
Configuration:-
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V