WLH60XW640GB
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
HI-TEMP WORK LIGHT 640MM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
WLH60XW640GB PDF
Type Description
Series:WLH60
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):6500K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2300lm
Current - Test:1.6A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24.5V
Lumens/Watt @ Current - Test:59 lm/W
Current - Max:2.1A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:-
Features:IP67, IP68, IP68g, IP69K
Size / Dimension:638.90mm L x 60.90mm W
Height:31.30mm
Light Emitting Surface (LES):254.70mm L x 24.50mm W