
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2530 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 3818lm (3680lm ~ 3955lm) |
| Current - Test: | 800mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 129 lm/W |
| Current - Max: | 1.6A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2530-0000-000N0HU265F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VERO SE 18D WARM WHITE LED ARRAY
IP68 SLIM ROPE LIGHT 24V BLUE 5M
WORK LIGHT STRIP 710MM
LED COB CXA2530 COOL WHT SQUARE
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 36V 75W
RES MF 1/2W 0.5% AXIAL