AB-FB02406-19712-XA1
Manufacturer
American Bright
VIGOR # :
Description
TOP VIEW ROPE LIGHT W IP68 24V 1
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
AB-FB02406-19712-XA1 PDF
Type Description
Series:AB-FB
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:Red, Green, Blue (RGB)
CCT (K):-
Wavelength:623nm Red, 528nm Blue, 470nm Green
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:220lm Red, 300lm Green, 153lm Blue
Current - Test:830mA
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:11 lm/W Red, 15 lm Green, 8 lm Blue
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:120°
Features:IP68
Size / Dimension:5000.00mm L x 15.00mm W
Height:14.00mm