CXM-14-30-95-36-AC00-F2-3
Description
LED COB 16.8W 2030LM 19MM SQ SMD
DataSheet
CXM-14-30-95-36-AC00-F2-3 PDF
Type Description
Series:CXM-14
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:1600lm (Typ)
Current - Test:480mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
Lumens/Watt @ Current - Test:93 lm/W
Current - Max:1A
CRI (Color Rendering Index):95
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):15.00mm Dia