AB-FB02408-19712-8A1
Description
FLEX LED STRIP 24V RGBW 3000K
DataSheet
AB-FB02408-19712-8A1 PDF
Type Description
Series:AB-FB
Type:LED Module
Color:Red, Green, Blue, White (RGBW)
CCT (K):-
Wavelength:623nm Red, 520nm Green, 445nm Blue
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:108lm Red, 290lm Green, 70lm Blue, 492lm White
Current - Test:750mA Red, 750mA Green, 750mA Blue, 750mA White
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:18 lm/W Red, 58 lm/W Green, 14 lm/W Blue
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:IP68
Size / Dimension:5000.00mm L x 15.00mm W
Height:14.00mm