MTLR-EZ500-450
Manufacturer
Marktech Optoelectronics
VIGOR # :
Description
LED RING BLUE 450NM
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
MTLR-EZ500-450 PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:Blue
CCT (K):-
Wavelength:450nm
Configuration:Round
Luminous Flux @ Current/Temperature:390mW (330mW ~ 450mW)
Current - Test:75mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):8V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:75mA
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:4.19mm Dia
Height:0.97mm