AB-FD01208-19712-8A1
Manufacturer
American Bright
VIGOR # :
Description
IP65 LIGHT STRIP 12V RGBW 3000K
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
AB-FD01208-19712-8A1 PDF
Type Description
Series:AB-FD
Package:Bag
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:Red, Green, Blue, White (RGBW)
CCT (K):-
Wavelength:625nm Red, 528nm Green, 470nm Blue
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:81lm Red, 223lm Green, 50lm Blue, 334lm White
Current - Test:1.18A Red, 1.18A Green, 1.18A Blue, 1.18A White
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Lumens/Watt @ Current - Test:6 lm/W Red, 16 lm/W Green, 4 lm/W Blue, 24 lm/W White
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:IP68
Size / Dimension:5000.00mm L x 14.50mm W
Height:6.50mm