
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 425lm (410lm ~ 440lm) |
| Current - Test: | 400mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 118 lm/W |
| Current - Max: | 1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1304-0000-000C00B40E8 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB 6500K SQUARE
LED BAR HEAVY DUTY IP69K GLASS
LED COB CXA1512 2700K WHITE SMD
FIXED IND 1.5UH 57A 1.15MOHM SMD
FIXED IND 82NH 400MA 540MOHM SMD
GREEN RIGHT ANGLE LED INDICATOR
LED COB CXA1304 WARM WHT SQUARE