
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2540 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 3320lm (3220lm ~ 3440lm) |
| Current - Test: | 1.1A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 82 lm/W |
| Current - Max: | 2.1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2540-0000-000N0YT20E7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
V8E WARM WHITE LED ARRAY
LED COB CXA2530 4000K WHITE SMD
LED COB SENSUS WARM WHITE RECT
LED ARRAY XLAMP CXA2540 19MM WHT
CRYSTAL 24.5760MHZ 17PF SMD
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL
FIXED IND 1.2UH 247MA 730 MOHM