
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 458lm (440lm ~ 475lm) |
| Current - Test: | 200mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 17.3V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 132 lm/W |
| Current - Max: | 500mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1304-0000-000F0UC240H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB V22 4000K SQUARE
LED COB CXA1830 COOL WHT SQUARE
LED COB CHM6 GEN2 2700K WW RECT
LED COB CXB1304 NEUT WHT SQUARE
CONN HEADER SMD 34POS 2.54MM
IC ADC 14BIT PIPELINED 48VQFN
CONNECTAPAK WITH VT10-2071