FX-SW-20-18V-30K-90-5
Manufacturer
LUXTECH
VIGOR # :
Description
FLEX SWERVE ARCHITECTURAL RADIAL
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
FX-SW-20-18V-30K-90-5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Strip
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:-
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):18V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:5000.00mm L x 8.00mm W
Height:3.05mm