WLS27CWGRXX3-1130DS24Q
Manufacturer
Banner Engineering
VIGOR # :
Description
WLS27 MULTICOLOR LIGHT STRIP; LE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
WLS27CWGRXX3-1130DS24Q PDF
Type Description
Series:WLS27
Package:Box
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:Green, Red, White
CCT (K):5000K
Wavelength:525nm Green, 625nm Red
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:1.26A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:7 lm/W Green, 3 lm/W Red, 11 lm/W White
Current - Max:1.6A
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:-
Features:IP66, IP67, IP69K
Size / Dimension:27.00mm Dia
Height:1.19mm