
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Gen 7 Vero® 29 Array |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Round |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 10842lm (Typ) |
| Current - Test: | 1.8A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 50.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 119 lm/W |
| Current - Max: | 3.6A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | With Connector |
| Size / Dimension: | 49.20mm Dia |
| Height: | 1.90mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 29.20mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of BXRC-30G10K0-B-73 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXB1507 2700K WHT SMD
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE
LED SLIM 3000K 2180LM FRONT WIRE
LED COB VERO 29 3000K ROUND
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
MODULE FEMALE 6POS CRIMP
DTS24G13-35SA-3028