
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CMA1840 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 4685lm (Typ) |
| Current - Test: | 1.1A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.7V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 123 lm/W |
| Current - Max: | 2.3A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 14.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CMA1840-0000-000N0U0A35H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1830 WARM WHT SQUARE
LED COB CXA1507 WARM WHT SQUARE
LED COB CXA1830 COOL WHT SQUARE
FIXED IND 82NH 400MA 540MOHM SMD
GREEN RIGHT ANGLE LED INDICATOR
LED COB CXA1304 WARM WHT SQUARE
XLAMP CMA LIGHT EMITTING DIODE W