
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | V6 Thrive™ Array |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 6500K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1414lm (Typ) |
| Current - Test: | 350mA |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36.4V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 111 lm/W |
| Current - Max: | 480mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 98 (Typ) |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.50mm L x 13.50mm W |
| Height: | 1.63mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.30mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BXRH-65S1001-B-74 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1507 4000K WHITE SMD
LED ARRAY 4000LM COOL WHITE COB
LED COB CXB1512 3500K WHT SMD
CAP CER 75PF 440VAC SL RADIAL
LED COB WHITE
TVS DIODE 14V 23.2V SMB
CONN PLUG MALE 22P GOLD SLDR CUP