
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CXM-6 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Rectangle |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 410lm (400lm ~ 420lm) |
| Current - Test: | 480mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 8.8V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 97 lm/W |
| Current - Max: | 960mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 12.00mm L x 13.00mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.30mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2400 |
Current price of CXM-6-35-90-9-AA00-F2-2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XLAMP CMA LIGHT EMITTING DIODE W
LED COB CXB1816 3500K WHT SMD
VERO SE 10B NEUTRAL WHITE LED AR
LED COB CXM6 WARM WHITE RECT
SMALL SIGNAL BIPOLAR TRANSISTOR
XTAL OSC XO 106.2500MHZ HCMOS
CONN RCPT FMALE 19POS GOLD SLDR