
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB2530 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 4093lm (3955lm ~ 4230lm) |
| Current - Test: | 800mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 142 lm/W |
| Current - Max: | 1.6A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB2530-0000-000N0BU440E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1304 3000K WHITE SMD
LED COB 4000K 95CRI 36V SMD
LED MOD COOL WHT 5000K 5M REEL
FIXED IND 100UH 60MA 11 OHM SMD
LED COB CXB2530 4000K WHT SMD
CONN HEADER SMD 66POS 1.27MM
CONN PLUG HSNG FMALE 4POS INLINE