
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1830 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2885lm (2780lm ~ 2990lm) |
| Current - Test: | 800mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 100 lm/W |
| Current - Max: | 1.4A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 14.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1830-0000-000N0US240G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB V18 2700K SQUARE
LED COB 3000K SQUARE
VERO SE 18C WARM WHITE LED ARRAY
LED COB CXA1830 4000K WHITE SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23-3
FIXED IND 1UH 50MA 300MOHM SMD