
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2530 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2340lm (2260lm ~ 2780lm) |
| Current - Test: | 800mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 79 lm/W |
| Current - Max: | 1.6A |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2530-0000-000N0YQ427H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXM7 NEUTRAL WHITE SQ
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT
BIG CHIP LED HB GREEN
FIXED IND 47UH 670MA 288 MOHM
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT
3.2X2.5 20PPM @25C 30PPM (-40 TO
CONN HEADER SMD 18POS 1MM