
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 395lm (380lm ~ 410lm) |
| Current - Test: | 100mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 107 lm/W |
| Current - Max: | 250mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1304-0000-000N0HB20E2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CHM9 WARM WHITE SQUARE
LED HB CXA3050 SERIES
LED ARRAY XLAMP CXA1507 WHITE
LED COB XLAMP CXA3050 3000K SQ
LED ARRAY XLAMP CXA1304 WHITE
CRYSTAL 30.0000MHZ 12PF SMD
RES SMD 124 OHM 1% 1/4W 1206