
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1304 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 493lm (475lm ~ 510lm) |
| Current - Test: | 400mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 9V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 137 lm/W |
| Current - Max: | 1A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1304-0000-000C0HC450G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB GEN7 VERO18 3000K ROUND
LED COB CXA1507 2000K WHITE SMD
BIG CHIP LED HB MODULE 850LM WHT
LED COB CXA1304 5000K WHITE SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD
CONN HEADER SMD 76POS 1.27MM
MULTIPLEXER