
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1816 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3500K |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1335lm (1290lm ~ 1380lm) |
| Current - Test: | 450mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 80 lm/W |
| Current - Max: | 900mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 93 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 17.85mm L x 17.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 12.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1816-0000-000N0YK40E6 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINEAR 56 LED 5000K 90 CRI
LED ARRAY XLAMP CXA2530 19MM WHT
LED COB CXB1304 3500K WHT SMD
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE
FUSE GLASS 500MA 250VAC 6X30MM
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 2V 20W