
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CXM-22 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 3990lm (Typ) |
| Current - Test: | 1.28A |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 87 lm/W |
| Current - Max: | 2.56A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 120° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 28.00mm L x 28.00mm W |
| Height: | 1.37mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 23.50mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 |
Current price of CXM-22-27-90-36-AC00-F2-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1830 3500K WHITE SMD
LED MODULE WHT LINEAR STRIP 16'
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT
LED COB 42W 5905LM 28MM SQ SMD
XTAL OSC VCTCXO 40.0MHZ HCMOS
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412
MOSFET N-CH 60V 18A TO252-3