
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1520 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 2180lm (2100lm ~ 2260lm) |
| Current - Test: | 500mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 33V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 132 lm/W |
| Current - Max: | 1.4A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.55mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 9.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1520-0000-000N0UQ250G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB SENSUS WARM WHT SQ
LED COB CXB3590 2700K WHT SMD
LED COB CXA1304 NEUTRAL WHT SQ
LED COB XLAMP CXB1520 5000K SQ
XTAL OSC XO 49.6100MHZ CMOS SMD
KDS SEALING SLEEVE MULTI 5MM
DC DC CONVERTER