SI-B8R141560LD
Description
LED SLIM 5000K 2290LM FRONT WIRE
DataSheet
SI-B8R141560LD PDF
Type Description
Series:LT-S562N
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:2290lm (Typ)
Current - Test:400mA
Temperature - Test:50°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35.2V
Lumens/Watt @ Current - Test:163 lm/W
Current - Max:720mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:With Connector
Size / Dimension:560.00mm L x 24.00mm W
Height:5.80mm