AB-FH01265-19712-8A1
Description
IP68 SLIM RL 12V 6500K CCT 197"
DataSheet
AB-FH01265-19712-8A1 PDF
Type Description
Series:AB-FH
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):6500K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:360lm (Typ)
Current - Test:660mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Lumens/Watt @ Current - Test:45 lm/W
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:-
Features:IP68
Size / Dimension:5000.00mm L x 12.00mm W
Height:6.00mm