
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1310 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 2700K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1245lm (1200lm ~ 1290lm) |
| Current - Test: | 700mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 99 lm/W |
| Current - Max: | 1.4A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 13.35mm L x 13.35mm W |
| Height: | 1.55mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 6.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1310-0000-000F0UK227H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
WORK LIGHT DIMMABLE 550MM
LED COB CXB1816 6500K WHT SMD
LED COB WHT 26.5MM 5000K 80CRI
LED COB XLAMP CXB1310 2700K SQ
DC DC CONVERTER 3.3V 33W
FIXED IND 560UH 107MA 19.5 OHM
CONN PLUG FMALE 2P SILVER CRIMP