
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA2520 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 4-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1650lm (1590lm ~ 1710lm) |
| Current - Test: | 550mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 83 lm/W |
| Current - Max: | 1.25A |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 23.85mm L x 23.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 19.00mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA2520-0000-000N0UN240F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB WHT 17.5MM 2700K 80CRI
1.5 FOOT INDUSTRIAL LED BAR IP67
LED COB CHM14 NEUTRAL WHT SQUARE
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ HCSL
CONN SOCKET 62POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT HSG FMALE 19POS PNL MT