
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1512 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5700K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1898lm (1830lm ~ 1965lm) |
| Current - Test: | 700mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 18V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 151 lm/W |
| Current - Max: | 1.2A |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXB1512-0000-000F0BP257E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
V6 HD NEUTRAL WHITE LED ARRAY
LED COB 4000K NEU WHT 70CRI SMD
COB LED 4000K 70CRI
L2 BOARD, XHP70.2, LINEAR, 1X2,
LED COB CXB1512 5700K WHT SMD
XTAL OSC XO 156.25MHZ 3.3V LVDS
TVS DIODE 85V 137V PLAD