
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XP-G3 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | LED Module |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | 5000K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Rectangle |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 624lm |
| Current - Test: | 350mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 10.92V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 163 lm/W |
| Current - Max: | 2A |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Viewing Angle: | - |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 59.59mm L x 45.01mm W |
| Height: | 1.52mm |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of LSR1-04C32-5080-00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
COB LED 5000K 70CRI 25715LM
LED COB CHM27 COOL WHITE SQUARE
LED COB CXB1512 3500K WHT SMD
CAP CER 0.012UF 10V Y5V 0805
CAP CER 0.82UF 50V X7R 2225
LED MODULE XP-G3 5000K
LED 3030