M700C850D72N2W10C
Description
LED MOD 1.0A, 80 CRI, 5000K, 72
DataSheet
M700C850D72N2W10C PDF
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:4632lm
Current - Test:700mA
Temperature - Test:45°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:189 lm/W
Current - Max:1A
Features:-
Size / Dimension:558.80mm L x 40.89mm W
Height:6.35mm