
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Xlamp® CXB1512 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Warm |
| CCT (K): | 3000K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 1335lm (1290lm ~ 1380lm) |
| Current - Test: | 350mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 106 lm/W |
| Current - Max: | 600mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 200 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of CXB1512-0000-000N0UK430G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED COB CXA1816 WARM WHT SQUARE
LED MODULE WHT LINEAR STRIP 16'
LED COB CXA1304 3500K WHITE SMD
LED ARRAY 9MM 3000K 90CRI 1411LM
MRFX1K80H REF BRD 230MHZ 1800W
CONN PLUG HSNG MALE 8POS INLINE
CONN PLUG FMALE 24POS GOLD CRIMP