CLM-9-35-80-36-AC00-F2-3
Description
LED COB CLM9 WARM WHITE SQUARE
DataSheet
CLM-9-35-80-36-AC00-F2-3 PDF
Type Description
Series:CLM-9
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:690lm (Typ)
Current - Test:160mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:123 lm/W
Current - Max:350mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:13.50mm L x 13.50mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):9.00mm Dia